جدیدترین های فناوری اطلاعات

متاتگ چیست؟

سه شنبه, 21 مهر 1394 ساعت 17:07 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 

زمانیکه یک موتور جستجو صفحه شما را پیدا می کند. باید آن را فهرست کند ( آن را به بانک اطلاعاتی قابل جستجوی خود اضافه کند) البته همراه با اطلاعاتی از سایت شما.

 

اکنون موتورهای جستجوی زیادی از برچسب های «META» استفاده می کنند. که به شما اجازه می دهد کلمات کلیدی و توصیف صفحه خود را در آن قرار دهید این به شما کنترل بیشتر می دهد تا صفحه شما در طول یک جستجو چگونه نمایش داده شود و اغلب باعث ترافیک بیشتر به سایت شما می شود.

 

بر چسب های «META» برای چند هدف مختلف می توانند مورد استفاده قرار گیرند معمولاً شما باید برچسب های «META» را در برچسب های «HEAD» در شروع صفجه خود قرار دهید.برای بهبود بخشیدن به نتایج موتور جستجو ما از دو نشان مخصوص استفاده می کنیم که در زیر مشاهده می کنید.

 http://sh59.ir/images/j1/kv114.jpg

 

زمانیکه یک کاربرد در حال جستجو با موتور جستجویی که از برچسبهای متا و کلمات کلیدی پشتیبانی می کندمی باشد اگر از کلمات کلیدی یا برچسب های متای موجود در سایت شما به عنوان عبارات مورد جستجو استفاده کند ممکن است سایت شما با آن تیتر در لیست ظاهر شود و در زیر این تیتر مقداری یا تمام کلماتی که شما در توصیف صفحه خود در برچسب های متا قرار داده اید قرار گیرد بهتر است که توصیف صفحه دارای بیش از ۲۰۰کاراکتر (حروف و...) نباشد.

 

همچنین کلمات کلیدی در نتایج جستجو دیده نمی شوند و بهتر است آنها را زیر ۱۰۰۰ کاراکتر نگه دارید زیرا اگر بیش از این باشد موتور جستجو اضافه آن را نادیده می گیرد یا شما را از فهرست حذف می کند (برای جدا کردن کلمات کلیدی احتیاجی به ویرگول نیست) مثالی از موقعیت یک برچسب متای واقعی:

 

http://sh59.ir/images/j1/kv115.jpg

برچسب های متا در صفحه وب قابل دیدن نیستند مگر اینکه خود کاربر بخواهد آنها را ببیند.

 

 

انواع متاتگ

HTTP-EQUIV

این متاتگ باعث می شود که اطلاعات اضافی همراه صفحه وب درخواستی شما در http header به مرورگر ارسال شود.مثلا می توانید تاریخ انقضای اطلاعات را تعیین کنید و یا صفحه وب را با یک متاتگ خاص پس از چند ثانیه به صفحه دیگری منتقل کنید.

 

 

NAME

این نوع از متاتگ برای تعیین اطلاعات داخل صفحه وب استفاده می شود که موجب می شود صفحه وب شما با راحتی بیشتری برای موتورهای جستجوگر شناخته شود.

 

 

متاتگ ها کجای صفحه وب نوشته می شوند؟

متاتگ ها را باید داخل تگ head نوشت.در صفحه هایی که از چند فریم درست شده اند باید در تمام صفحات متاتگ را نوشت.

 

 

منبع : فن و دانش