جدیدترین های فناوری اطلاعات

آدرس ip شما هویت اینترانتی شماست. در سطح فضای وب شما با این هویت شناسایی می شوید .

آدرس آی پی شما اطلاعات می دهد؟

یکشنبه, 12 دی 1395 ساعت 20:25 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 

خودروی شما دارای پلاکی است که همه آن را می بینند و بعنوان شناسنامه خودرو تلقی می شود و اطلاعات صاحب پلاک به راحتی قابل بازیابی و شناسایی است. در واقع آدرس ip مربوط به یک دستگاه به همین شیوه قابل تفسیر است.

 

آدرس ip شما هویت اینترانتی شماست. در سطح فضای وب شما با این هویت شناسایی می شوید و از همین طریق قابل ردگیری هستید. وب گردی و گشت و گذار در اینترنت شباهت بسیاری به گشت و گذار با یک خودرو است. خودروی شما دارای پلاکی است که همه آن را می بینند و بعنوان شناسنامه خودرو تلقی می شود و اطلاعات صاحب پلاک به راحتی قابل بازیابی و شناسایی است. در واقع آدرس ip مربوط به یک دستگاه به همین شیوه قابل تفسیر است.هنگامی که نرم‌افزار هایی مانند مرورگر به وب سایتها متصل می شوند، پشت صحنه یک یا چندین اتصال به سرور اتفاق می افتد که داده ها را از سرورها دانلود می کنند که هدف از آن نمایش وب سایت در مرور گر است. این داده ها شامل متن، تصویر، اسکریپت ها و دیگر موارد هستند که به مرور گر می گوید این وب سایت به چه شکلی باید نمایش داده شود.آدرس آی پی حاوی چه اطلاعاتی از شما است؟

دقیقا همان پلاک یک خودرو، آدرس آی پی تنها هویت مالک اتصال را فاش می کند و نه هویت راننده را؛ به این معنا که اگر از منزل خود به اینترنت اتصال پیدا کرده اید، این به معنای افشا شدن هویت شخص شما نیست. شاید هر شخصی از منزل شما به اینترنت متصل شود! (اتصال وای فای)در واقع آدرس آی پی اطلاعات عمومی را افشا می کند. برای نمونه اطلاعات isp شما و منطقه ای که در آن زندگی می کنید است، اطلاعات بسیار جزئی دیگری از همین طریق قابل دریافت می باشد. برای فهمیدن آدرس ip خود می توانید به سادگی عبارت ip address  را در گوگل جستجو کنید. در واقع یک فرمول کلی در خصوص اطلاعات قابل افشا از طریق ip وجود دارد.

 

 منبع : بولتن نیوز