جدیدترین های سلامت و روان

"نستله" در غذای کودکان از تراریخته‌ها استفاده می‌کند

شنبه, 18 دی 1395 ساعت 20:51 اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 

استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی بقیة‌الله گفت: شرکت نستله در تولید غذای بچه خود نیز از محصولات تراریخته استفاده می‌کند و این موضوع روی محصولات آن درج شده است، در این شرایط چرا ما باید این محصولات را به کودکان خود بدهیم.

 

چرا تولید محصولات ارگانیک در بخش کشاورزی کشور کمتر از یک درصد است درحالی‌که این رقم در برخی کشورها به بیش از 20 درصد افزایش‌یافته است.

 

در برنامه ششم توسعه باید در الگوی کشت محصولات کشاورزی تغییرات انجام داد و به سمت اعطای یارانه به تولید محصولات ارگانیک و کاهش یارانه به سم و کود حرکت کنیم.

 

در تبلیغات این‌چنینی گفته می‌شود این روغن‌های گیاهی است و عروق شما  با مصرف آن گرفته نمی‌شود، پس چرا تا به این اندازه تعداد عمل آنژیو در کشور افزایش‌یافته است؟چرا وقتی چای، میوه و غذای ایران سالم است افراد به سمت مصرف محصولات خارجی و چای دارای رنگ و اسانس رفته می‌شود.

 

شرکت نستله حتی در تولید غذای بچه خود از محصولات تراریخته استفاده می‌کند و این موضوع را  روی محصولات آن درج شده است، در این شرایط چرا ما باید این محصولات را به کودکان خود بدهیم.

 

در سال های اخیر تعداد کلینیک‌های عقیمی در کشور روند صعودی داشته است و مشکلات بارداری به‌شدت بالا رفته که نحوه تغذیه افراد دراین‌باره تأثیرگذار است.

 

تعداد محدودی از برندهای روغن برچسب  "GMO یا تراریخته" بر محصول خود می‌زنند

از کشاورزی قدیمی خود نباید فاصله گیرم محصولات و روغن‌های ترا ریخته ذرت، سویا و  کلزا و آفتابگرادان به کشور وارد شده است اما تنها تعداد محدودی از شرکت‌ها بر روی محصولاتی خود عنوان تراریخته یا برچسب GMO  را نصب می‌کنند.در مجلس مصوب شده است که همه محصولات تراریخته باید بر روی محصولات خود عنوان تراریخته را بزنند اما عده‌ای به دنبال کارشکنی دراین‌باره هستند.

 

ظریف وزیر فعلی امور خارجه کشور 16 سال قبل نامه به رئیس جمهور وقت نوشت و درباره خطرات تراریخته هشدار داد. چرا خبرنگاری که این نامه غیر محرمانه را با تأخیر منتشر کرده است اکنون در دادگاه‌ها به سر می‌برد.

 

برخی افراد به دنبال کشت دو میلیون هکتار محصولات تراریخته در جنوب کشور هستنداین شخص دنبال تولید برنج طارم مولای به‌صورت تراریخته است و برای تولید این برج در کشور از بنیاد راکفلر، به خاطر دریافت بودجه تشکر کرده است.

 

این فرد همچنین به مجامع بین‌المللی آمار غلط می‌دهد که در ایران یک میلیون تراریخته تولیدشده است تا ایران را در ردیف کشورهای تولیدکننده تراریخته قرار دهد.

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،